Bursa’da Dış Mekan Düğün Fotoğraf Çekimi Mekan Tavsiyeleri

Dış mekan düğün fotoğraflarının popüler olduğu son dönemlerde, Bursa yeşiliyle en ideal şehirlerden biri durumunda.  Bursa’da fotoğraf çekilecek yerler Uludağ ile sınırlı değil. Göllerinden parklarına birçok yer var. Foto İmaj ailesi olarak Bursa Mudanya’da bulunan stüdyomuz konum itibari ile tüm mekanlara ulaşım açısından da uygun.
1- Bursa Botanik Parkı
Soğanlı ilçesinde yer alan Botanik Park, düğün albümün için en iyi Bursa fotoğraf çekimi mekanlarından biri. Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kaya bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, lale bahçesi…
İster uzun yürüyüş yollarında poz verebilir, isterseniz göletlerin o yeşil manzarası size eşlik etsin. Ayrıca dış mekan fotoğraflarının sadece yazın değil , sonbaharda sapsarı yaprakların arasında verilen pozlar da çok iyi çıkıyor.
2- Cumalıkızık
Cumalıkızık, Bursa’ya 15 kilometre uzaklıkta, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş evleri ile meşhur şirin bir mahalle. Cumalıkızık; şehre biraz uzak olduğundan dolayı düğün günü olmasa bile, düğün fotoğrafı çekimleri için muhteşem bir yer.
Bursa dış çekim fotoğraflarında tarih kokan sokakları ve evleri ile nostaljik karelerin adresi olduğunu söyleyebiliriz.
3- Baraklı Göleti
Yeşilin binbir tonu gölet manzarasıyla birleşince düğün fotoğrafların için muhteşem bir fon oluşturacak. İnsanların huzur bulmak için gittiği bir bölge. Baraklı Göleti Bursa’ya yaklaşık 50 km uzaklıkta yer alıyor.
4- Güzelyalı
Marmara Denizi kıyısında bir sahil kasabası olan Güzelyalı da düğün fotoğraflarını çektirebileceğiniz bir diğer mekan. Mudanya’ya bağlı bu kasabada birçok plaj mevcut. Bunlardan birini tercih ederek denize nazır düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.
Hatta düğün gününden önce bir tarih belirleyip o gün içerisinde çekim yaparsak “Trash The Dress” konseptinde doğal fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz gibi denize girebilir, kumlarda uzanabilirsiniz…
5- Uludağ
Düğün sonrası fotoğraf çekimleri hem stressiz hem de yaratıcılığa çok açık olduğu için son yıllarda sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca kış fotoğrafları için de mükemmel bir seçim olacak!
6- İznik Gölü
İznik Gölü şehrin en güzel gün batımı manzarasını sunuyor. Tam güneşin battığı anda  ters ışıkta çekileceğiniz fotoğrafın güzelliğini tahmin edebiliyor musunuz?
Ayrıca İznik Gölü’nde kanoyla gezilebiliyor, bu kanolarda da çekim yaptırabiliriz. Gölün etrafındaki uzun yürüyüş parkurunda, yeşilliklerin arasında da dilediğiniz gibi poz verebilirsiniz. Yani düğün fotoğrafı için birçok alternatif var.
7- Mudanya
Bursa’nın deniz kıyısındaki ilçesi olan Mudanya’ya gidip; Yıldıztepe’de, Şükrü Bey Yalısı’nda ve tarihi dokusu bozulmamış Mütareke Evi Müzesi’nin yanındaki sokakta fotoğraf çekmekteyiz.
Rengarenk evlerin önünde müstakbel eşinle vereceğiniz düğün fotoğrafı pozlarını çok seveceğinizi düşünüyoruz.
8- Trilye
Kiliseleri, manastırları, tarihi çeşmeleri, taş mektebi ile 14. yüzyıldan kalma bir beldeye konuk olmaya hazır mısınız? Cana yakın bir halkı olan Trilyeliler sokaklarına çok iyi bakmışlar. Evlerin önü çiçeklerle dolup taşıyor.
Sokakları aceleye getirmeden tek tek geziyor ve her birinde güzel kareler yakalamaya çalışıyoruz.
9- Suuçtu Şelalesi
Suuçtu Şelalesi, Mustafa Kemal Paşa ilçesinin yakınlarında yer alıyor. Tam anlamıyla doğayla iç içe düğün fotoğrafları çektirmek istiyorsanız burayı görmelisiniz.
10- Dudaklı Köyü Yolu
Kestel ilçesi Dudaklı Köyü sınırlarında yer alan çınarlı yoldan bahsedeceğiz şimdi. İki tarafı da upuzun çınar ağaçlarıyla çevrelenmiş bu yol Bursa düğün fotoğrafçılarının uğrak noktalarından biri. Özellikle sonbahar mevsiminde yolu kaplayan sarı ve kahverengi yapraklarla ortaya çok güzel düğün fotoğrafları çıkıyor.